شیرها شکارچیان غیرقانونی را خوردند

به گزارش کالارنا، حداقل دو شکارچی غیرقانونی کرگدن در یک منطقه حفاظت شده در آفریقای جنوبی توسط شیرها کشته و خورده شده اند.

شیرها شکارچیان غیرقانونی را خوردند

به گزارش خبرنگاران، محیط بانان بقایای اجساد دو یا سه نفر را در منطقه حفاظت شده سیبویا در لانه شیرها کشف کردند. یک تفنگ و تبر هم در این محل پیدا شده است.

شکار غیر قانونی در سال های اخیر در آفریقا افزایش یافته و دلیل آن تقاضای رو به رشد برای شاخ کرگدن در بخش هایی از آسیا است. در چین، ویتنام و سایر نقاط این باور غلط وجود دارد که شاخ کرگدن برای مصارف پزشکی مفید است.

نیک فاکس، مالک این منطقه حفاظت شده گفته است شکارچیان غیر قانونی یکشنبه شب یا اوایل صبح روز دوشنبه وارد منطقه شدند و ظاهرا به گروه بزرگی از شیرها برخوردند.

او تعداد این شکارچیان غیرقانونی را نمی داند اما می گوید چیز زیادی از آنها باقی نمانده است.

اعضای گروهی که بقایای اجساد را کشف کردند برای خارج کردن آن مجبور شدند گروهی از شیرها را با آرام بخش بخوابانند. این گروه در محل، یک تفنگ شکاری با صدا خفه کن، تبر بلند و سیم بر - تجهیزاتی که معمولا توسط شکارچیان غیر قانونی استفاده می گردد - پیدا کرد.

به گزارش بی بی سی، تنها سال جاری 9 کرگدن توسط شکارچیان غیر قانونی در این منطقه کشته شده اند. همچنین بیش از 7000 کرگدن در دهه گذشته در آفریقای جنوبی کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 942

به "شیرها شکارچیان غیرقانونی را خوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرها شکارچیان غیرقانونی را خوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید