طرز تهیه کیک انار به 2 روش با آب انار و میوه انار در فر و بدون فر

به گزارش کالارنا، تا به حال در خانه کیک انار قرمز درست نموده اید؟ اصلاً می دانید طرز تهیه کیک انار خانگی چگونه است؟ کیک انار یکی از پاییزی است که به روش های متفاوتی طبخ می گردد. به طور معمول برای درست کردن کیک انار از انار شیرین و استفاده می گردد. در این مقاله از در می توانید با آموزش تهیه کیک انار به 2 روش بدون فر و در فر آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص طرز تهیه کیک عصرانه انار پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه کیک انار به 2 روش با آب انار و میوه انار در فر و بدون فر

طرز تهیه کیک انار خانگی با آب انار

مدت زمان آماده سازی: 15 دقیقه

مدت زمان پخت: 45 دقیقه

مواد لازم برای تهیه کیک انار خانگی با آب انار

 • تخم مرغ: 4 عدد
 • شکر: 1 لیوان فرانسوی دسته دار
 • آرد: 2 لیوان فرانسوی دسته دار
 • روغن مایع: 1 لیوان فرانسوی دسته دار
 • آب انار: 1/2 لیوان فرانسوی دسته دار
 • بیکینگ پودر: 1 قاشق غذاخوری
 • وانیل: /2 قاشق چای خوری

مواد لازم برای تهیه سس کیک انار

 • آب انار: 1/2 لیوان فرانسوی دسته دار
 • شکر: 1 لیوان فرانسوی دسته دار
 • نشاسته ذرت: 3 قاشق غذاخوری
 • آب: 1 لیوان فرانسوی دسته دار

مراحل طرز تهیه کیک انار با سس انار

یکی از خوشمزه ترین روش های تهیه کیک انار خانگی، اضافه کردن مقداری آب انار تازه و شیرین به کیک است. برای تزیین و طعم دادن به این کیک خوشمزه می توانید مقداری سس انار درست کنید و روی کیک بریزید. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن کیک انار با آب انار آشنا شوید.

مرحله اول؛ هم زدن تخم مرغ، شکر و وانیل

در اولین مرحله از آموزش تهیه کیک انار باید تخم مرغ ها را در یک کاسه بریزید. سپس وانیل و شکر را به آن اضافه کنید. حال با استفاده از همزن برقی برای 5 تا 10 دقیقه این ترکیب را میکس کنید تا تخم مرغ ها سفید و کش دار شوند.

مرحله دوم؛ اضافه کردن روغن و آب انار به ترکیب تخم مرغ ها

بعد از این که تخم مرغ ها را میکس کردید، باید روغن مایع و آب انار را اضافه کنید. مواد کیک را با استفاده از دور تند همزن ترکیب کنید تا آب انار و روغن کاملاً با تخم مرغ ها مخلوط شوند.

مرحله سوم؛ اضافه کردن مواد خشک به کیک انار

در این مرحله از طرز تهیه کیک انار خانگی نوبت اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر است. ابتدا آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و 3 بار الک کنید. سپس این ترکیب را به آرامی به سایر مواد اضافه کنید و مواد را با لیسک به صورت دورانی هم بزنید.

مرحله چهارم؛ روشن کردن فر

در این مرحله باید فر را با دمای 170 درجه سانتی گراد روشن کنید تا داغ گردد. فر باید حداقل برای 10 دقیقه زودتر روشن گردد و بعد کیک را درون فر قرار دهید.

مرحله پنجم؛ ریختن مایه کیک در قالب

بعد از روشن کردن فر، باید یک قالب مناسب برای تهیه کیک انار انتخاب کنید. با استفاده از روغن کف قالب را چرب کنید و مقداری آرد روی آن بپاشید. مایه کیک را درون قالب بریزید. سپس قالب را چند بار روی زمین بکوبید تا هوای اضافی بین مایه کیک خارج گردد.

مرحله ششم؛ قرار دادن قالب در فر

در این مرحله از طرز تهیه کیک انار باید قلب کیک را در طبقه وسط فر قرار دهید. اجازه دهید کیک برای 40 تا 45 دقیقه در فر بماند تا کاملاً بپزد. برای تست پختن کیک می توانید یک چنگال یا خلال دندان داخل کیک فرو کنید. اگر کیک به چنگال نچسبید، یعنی کیک شما آماده است.

مرحله هفتم؛ آماده کردن سس کیک انار

برای تهیه سس کیک انار باید در یک قابلمه نشاسته ذرت را با شکر ترکیب کنید. سپس کم کم به آن آب اضافه کنید و مدام هم بزنید تا شکر و نشاسته در آب حل شوند. حال نوبت اضافه کردن آب انار است. بعد از اینکه آب انار را اضافه کردید، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و سس را مدام هم بزنید تا غلیظ گردد. هر زمان سس به غلظت مناسب رسید، می توانید آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک گردد.

مرحله هشتم؛ سرو کردن کیک انار

در آخرین مرحله از طرز تهیه کیک انار خوشمزه خانگی باید کیک را از فر خارج کنید. سپس صبر کنید تا خنک گردد. بعد از این که کیک و سس هر دو خنک شدند، سس را روی کیک بریزید. می توانید چند دانه انار روی کیک بریزید و آن را سرو کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک موزی با فیلم آموزش تهیه

طرز تهیه کیک انار با دانه های انار

مدت زمان آماده سازی: 15 دقیقه

مدت زمان پخت: 40 دقیقه

مواد لازم برای تهیه کیک انار

 • آرد سفید: 110 گرم
 • نشاسته ذرت: 20 گرم
 • تخم مرغ: 3 عدد
 • روغن مایع: 1/3 لیوان فرانسوی دسته دار
 • شکر: 1/2 لیوان فرانسوی دسته دار
 • بیکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری
 • پوست پرتقال: 1 قاشق غذاخوری
 • انار دان شده: 1/2 لیوان فرانسوی دسته دار
 • مغز پسته (اختیاری): 1/4 لیوان فرانسوی دسته دار

مراحل طرز تهیه کیک انار با دانه های انار

برای درست کردن کیک انار می توانید از دانه های شیرین انار نیز بهره ببرید. ترکیب طعم انار تازه و پوست پرتقال رنده شد در این کیک طعم بی نظیری به آن می بخشد. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن کیک انار به این روش آشنا شوید.

مرحله اول؛ آماده کردن پوست پرتقال

در اولین مرحله از آموزش تهیه کیک انار باید پوست پرتقال رنده شده را آماده کنید. برای این کار می توانید قسمت رنگی روی پوست پرتقال را رنده کنید و برای عطر بخشیدن به کیک بهره ببرید.

مرحله دوم؛ ترکیب کردن تخم مرغ، شکر و وانیل

برای تهیه کیک انار باید تخم مرغ ها را داخل یک کاسه بریزید و همراه با شکر و وانیل خوب هم بزنید. مواد را برای 5 تا 10 دقیقه با همزن میکس کنید تا تخم مرغ سفید و کشدار گردد.

مرحله سوم؛ اضافه کردن روغن و پوست پرتقال به مایه کیک انار

در این مرحله از آموزش تهیه کیک انار می توانید پوست پرتقال رنده شده و روغن مایع را به تخم مرغ هم زده اضافه کنید. مواد را با همزن ترکیب کنید تا یکدست شوند.

مرحله چهارم؛ ترکیب کردن مواد خشک و تر

بعد از میکس کردن مواد تر کیک، حال باید آرد، نشاسته ذرت و بیکینگ پودر را با هم ترکیب کنید و برای 3 بار الک کنید. سپس می توانید مواد خشک الک شده را به آرامی به مواد تر اضافه کنید و مایه کیک را با لیسک هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند.

مرحله پنجم؛ آماده کردن مایع کیک انار

بعد از این که آرد خشک را به سایر مواد کیک اضافه کردید، می توانید دانه های انار و مغز پسته خرد شده را نیز به کیک اضافه کنید با لیسک و به صورت دورانی مواد را هم بزنید.

مرحله ششم؛ ریختن مایه کیک انار در قالب

در این مرحله از کیک انار خوشمزه و فوق العاده خانگی باید فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا برای 10 دقیقه گرم گردد. در این فرصت یک قالب مناسب انتخاب کنید و کف آن را با روغن چرب نمایید. سپس مقداری آرد کف قالب بپاشید و مایه کیک را در آن بریزید.

مرحله هفتم؛ پخت کیک

در این مرحله باید قالب کیک را برای حدود 40 دقیقه در فر قرار دهید. سپس کیک را یا چنگال یا خلال دندان تست کنید و مطمئن شوید که کاملاً پخته است. سپس آن را همراه با چای و دمنوش دلخواهتان سرو کنید و لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه چیزکیک انار یخچالی

طرز تهیه کیک انار بدون فر

برای تهیه کیک انار بدون فر باید یک قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید. اجازه دهید قابلمه با حرارت ملایم داغ گردد. حالا چند قالب فلزی یا یک پایه کوتاه داخل قابلمه بگذارید. مایه کیک را در قالب مورد نظرتان بریزید و داخل قابلمه قرار دهید. یک دمکنی روی درب قابلمه بگذارید و اجازه دهید کیک با شعله ملایم برای حدود 90 دقیقه بپزد. در سرانجام کیک را با سیخ چوبی یا چنگال تست کنید و مطمئن شوید که کاملاً پخته است.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه کیک انار

*برای تهیه کیک انار خانگی می توانید از مقداری رنگ خوراکی قرمز نیز در کیک بهره ببرید تا کیک شما قرمز رنگ گردد.

*در طرز تهیه کیک با سس انار بهتر است از آب انار خانگی بهره ببرید، اما در صورتی که به انار دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از آبمیوه های بازاری نیز این کیک را آماده کنید.

*اضافه کردن مقداری به کیک انار طعم بی نظیری می بخشد.

*برای تزیین کیک انار خانگی می توانید از و مقداری دانه انار شیرین نیز بهره ببرید.

* می توانید از این آموزش کیک انار برای شب یلدا و تزیین میزهای یلدایی تان نیز بهره ببرید.

*برای تهیه کیک انار دو نفره می توانید مواد کیک را به 1/2 یا 1/3 کاهش دهید.

سوالات متداول

در طرز تهیه کیک انار ساده با سس آب انار از چه موادی برای تهیه سس استفاده می گردد؟

برای تهیه سس انار باید در یک قابلمه نشاسته ذرت را با شکر ترکیب کنید. سپس کم کم به آن آب اضافه کنید و مدام هم بزنید تا شکر و نشاسته در آب حل شوند. حال نوبت اضافه کردن آب انار است. بعد از اینکه آب انار را اضافه کردید، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و سس را مدام هم بزنید. هر زمان سس به غلظت مناسب رسید، می توانید آن را از روی حرارت بردارید.

طرز تهیه کیک انار قرمز چگونه است؟

برای تهیه کیک انار قرمز خانگی می توانید از مقداری رنگ خوراکی قرمز نیز در کیک بهره ببرید تا کیک شما خوش رنگ گردد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2418

به "طرز تهیه کیک انار به 2 روش با آب انار و میوه انار در فر و بدون فر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه کیک انار به 2 روش با آب انار و میوه انار در فر و بدون فر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید