عبور همزمان 10 کشتی چینی و روسی از تنگه ژاپن

به گزارش کالارنا، دولت ژاپن اظهار داشت، گروهی متشکل از 10 کشتی نیروی دریایی از چین و روسیه از تنگه ای که جزیره اصلی ژاپن را از جزیره شمالی هوکایدو جدا می نماید، گذر کردند و اضافه نمود که این فعالیت ها را تحت نظر دارد.

عبور همزمان 10 کشتی چینی و روسی از تنگه ژاپن

به نقل از خبرگزاری رویترز، این اولین بار بود که ژاپن عبور کشتی های دریایی چین و روسیه از تنگه تسوگارو که دریای ژاپن را از اقیانوس آرام جدا می نماید، تایید می نماید.

گرچه این تنگه جزو آب های بین المللی به شمار میرود، اما روابط چین و ژاپن مدت زیادی است که تحت تاثیر ادعاهای متناقض دو کشور بر سر مالکیت تعدادی جزیره کوچک در دریای چین شرقی قرار گرفته است؛ توکیو با مسکو نیز اختلاف ارضی دارد.

یوشیهیکو ایسوزاکی، معاون دبیر کابینه ژاپن، امروز (سه شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: دولت (ژاپن) فعالیت های اینچنینی شناورهای دریایی چین و روسیه در ژاپن را با توجه زیادی زیر نظر دارد. ما از تمام توان خود برای نظارت بر آب ها و آسمان کشور خود استفاده می کنیم.

سخنگوی وزارت دفاع ژاپن گفت عبور این کشتی ها حریم آب های سرزمینی ژاپن یا قوانین بین المللی را نقض ننموده است.

روسیه و چین در راستای همکاری های دریایی خود، از 11 تا 14 اکتبر مانوری نظامی در دریای ژاپن برگزار کردند که شامل کشتی های جنگی و کشتی های پشتیبانی ناوگان اقیانوس آرام روسیه بود. چین و روسیه از چند سال گذشته که روابطشان با غربی ها شکرآب شده است، روابط نظامی و دیپلماتیک نزدیکتری با یکدیگر برقرار نموده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2132

به "عبور همزمان 10 کشتی چینی و روسی از تنگه ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور همزمان 10 کشتی چینی و روسی از تنگه ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید