فرزندخواند ه های دوست داشتنی در دنیای حیوانات

به گزارش کالارنا، خبرنگاران: در این مطلب ماجرا های دلگرم کننده و زیبایی از دوستی ها و فرزندخواندگی های عجیب در دنیای حیوانات خواهید خواند.

فرزندخواند ه های دوست داشتنی در دنیای حیوانات

سگ و بچه میمون

میمون های باغ وحشی در چین، یک بچه میمون یتیم را حسابی آزار و اذیت می کردند که سگ مهربانی به نام سای هو برای نجات او آمد. حالا هر وقت بچه میمون احساس خطر می نماید، پشت سای هو می پرد تا از او محافظت کند. سای هو هم هر کسی که بچه میمون را اذیت کند دنبال می نماید. او بهترین بادیگاردی است که یک موجود می تواند داشته باشد.

گربه و بچه سنجاب

جیم واتکینز و همسرش کارن زندگی خود را صرف نجات حیوانات نموده اند و به ساماندهی یک پناهگاه برای حیوانات یاری می نمایند. آن ها در همان دورانی که اِمی (گربه ای که مراقبش بودند) بچه هایش را به جهان آورده بود، سنجابی پیدا کردند که از درخت افتاده بود و به شدت احتیاج به مراقبت داشت. وقتی کارن سنجاب را در جعبه بچه گربه ها گذاشت، امی فورا او را پذیرفت، به او غذا داد و او را درست مثل بچه های خودش بزرگ کرد. حتی این سنجاب کوچولو مثل بچه گربه ها خرخر می کرد.

سگ و بچه خرگوش ها

بسیار عجیب است که سگی از نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل که در اصل برای شکار حیوانات کوچک پرورش داده می گردد، مادرخوانده خرگوش های یتیم باشد، اما این دقیقا همان چیزی است که رخ داده! غرایز مادری الی، سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل، وقتی بیدار شد که لانه ای پر از بچه خرگوش دید که مادرشان را از دست داده بودند. الی آن ها رانوازش می نماید، با آن ها بازی می نماید، می خوابد و آن ها را تحت نظر می گیرد، طوری که انگار بچه های خودش هستند.

دوستان خال خالی

بره خالداری که مادرش او را رها نموده بود، آرامش و راحتی را در محبت مادرانه یک سگ خالدار دالماسین به نام زو پیدا کرد. رنگ سیاه و سفید این گوسفند کوچک شبیه خال های دالماسین است. آن ها از اولین دیدار خود جدایی ناپذیر شده اند. زو با عشق از این گوسفند کوچک مراقبت می نماید، او را می لیسد و با پوزه نوازشش می نماید.

میمون و بچه گربه

عکاس حیات وحش آنه یونگ به بالی در اندونزی سفر نموده بود تا از میمون های ساکن پارک جنگلی میمون ها عکس بگیرد. اما انتظار نداشت منظره حیرت انگیز یک میمون بزرگ را ببیند که با احتیاط یک بچه گربه ولگرد نارنجی رنگ را در بغلش تاب می دهد. سایر میمون ها دور بچه گربه جمع شده بودند و با راضیی از ورود او به خانواده شان استقبال می کردند. آنه عکس هایی از بچه گربه گرفت که به نظر می آمد از این همه توجهی که از خانواده جدیدش دریافت می نماید راضی است.

موش و فیل

همه ما فکر می کنیم فیل ها از موش ها می ترسند (اما حقیقت کمی پیچیده تر است). حفاظتگاه فیل ها در نایروبی، کنیا بچه فیلی به نام کوتانیا را نجات داد که پس از افتادن در چاه، گله اش او را رها نموده بودند. کوتانیا آنقدر از طرد شدن می ترسید که اگر فیل های دیگر فورا با او ارتباط برقرار نمی کرد، فرار می کرد. یک روز، کارکنان حفاظتگاه سعی می کردند موشی را بیرون نمایند که ناگهان کوتانیا آن را برداشت و روی سرش گذاشت. آن ها هنوز با هم هستند. کارشناسان معتقدند موش هم یتیم است. شاید این درد مشترک همان چیزی باشد که آن ها را کنار هم نگه داشته است.

سگ باکسر نر به عنوان مادرخوانده

یک سگ باکسر نر به نام بیلی نقش مادرخوانده بزغاله ای را بازی می نماید که مادرش بعد از تولد او را رها نموده است. این بزغاله که لیلی نام دارد از نظر مادرش بیش از حد کوچک و ضعیف بود که از او نگهداری کند، چون قبل از او دو فرزند دیگر هم داشت. بیلی با بوسه بزغاله را تمیز می نماید و هرگز او را تنها نمی گذارد. الیزابت، صاحب بیلی، رابطه آن ها را این گونه توصیف می نماید: لیلی همه جا دنبال بیلی می رود، بیلی کنار او می خوابد و دهانش را بعد از غذا خوردن تمیز می نماید.

گربه ای که مادر جوجه اردک ها شد

وقتی جوجه اردک های رونان و اِما در مزرعه آن ها در ایرلند از تخم درآمدند، گربه شان دلا را دیدند که یک جوجه اردک را به دهان گرفته است. آن ها ترسیدند که دلا جوجه اردک ها را بخورد، اما بعد دیدند دلا که خودش هم تازه بچه دار شده، جوجه اردک ها را به فرزندی گرفته است.

طاووس و غاز

کارولین هالس دو تخم غاز بزرگ از دوستانش گرفت، اما مطمئن نبود که تخم ها بارور باشند. بنابراین آن ها را زیر طاووسش، ولنتاین، گذاشت تا ببیند روی آن ها می خوابد یا نه. طاووس روی تخم ها خوابید. سی و یک روز بعد، یک جوجه غاز زرد کوچک به جهان آمد. (چون فقط یکی از تخم ها بارور بود) ولنتاین در کنار فرزندخوانده خود می خوابد و به او نشان می دهد چطور در باغ به دنبال حشرات و کرم ها بگردد.

سمور و گورکن

پائولین کیدنر، سموری به نام تورنت را که سرد و خیس در کنار برادر مرده اش دراز کشیده بود را پیدا کرد و با خود برد. او آن را کنار سه توله گورکن گذاشت که آن ها هم از شرایط خطرناکی نجات یافته بودند، دو تا از آن ها در جاده زخمی شده بودند و یکی کاملا تنها و یخ زده در مزرعه پیدا شده بود. تورنت و گورکن ها فورا با هم دوست شدند. او عضو افتخاری خانواده آن ها شد. آن ها با هم بازی می نمایند و می خوابند. اگرچه آن ها با هم فرق دارند، اما یکدیگر را درک می نمایند.

لاکپشت پیر و بچه اسب آبی

یک اسب آبی به نام اوون بعد از سونامی اقیانوس هند والدین خود را از دست داد. او را وحشت زده و تنها روی تپه ای در آب پیدا کردند. ناجیان او را به پارک طبیعی در کنیا بردند، جایی که اون با مزی، یک لاکپشت نر 130 ساله آشنا شد. مزی پدرخوانده او شد. اوون فورا به مزی چسبید و در مقابل، مزی هم از او مثل پسرش مراقبت کرد.

سگ و جوجه جغد

شرک جوجه جغدی است که نگهبانان آن را از مادرش جدا کردند چون نگران بودند به او آسیب بزند. جان پیکون شرک را با سگ 6ماهه اش، تورک آشنا کرد. بعد از چند روز، تورک پدرخوانده شرک شد. این زوج منحصربه فرد عاشق بازی کردن و دراز کشیدن روی مبل و تماشای تلویزیون هستند.

اورانگوتانی که عاشق توله ببر ها است

این اورانگوتان دوست داشتنی، اوایل فقط سه توله ببر را تماشا می کرد اما بعدا خودش والد آن ها شد. او با بطری شیر به توله ببر ها غذا می دهد و مراقب آن ها است. تعامل دلنشین و محبت آمیز بین این اورانگوتان و توله ببر ها نشان می دهد که حیوانات واقعا چقدر انسان هستند.

منبع: rd

منبع: برترین ها
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 757

به "فرزندخواند ه های دوست داشتنی در دنیای حیوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزندخواند ه های دوست داشتنی در دنیای حیوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید