مردان یا زنان؛ کدام یک بیشترین سهم در خرید اینترنتی دارند؟

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، به نقل از ایرنا فرانک ابوالمعصوم گفت: براساس آخرین آماری که از طریق پرسشنامه در هفت ماه نخست امسال به دست آورده ایم، 51.9 درصد از کسب وکارها اینترنتی در حوزه فروش کالا فعالیت می کنند. 20.5 درصد در حوزه ارائه خدمات و 27.6 درصد در هر دو حوزه فعالیت دارند.

مردان یا زنان؛ کدام یک بیشترین سهم در خرید اینترنتی دارند؟

وی افزود:80.6 درصد از کسب وکارها علاوه بر وب سایت، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و 34.1 درصد از پیام رسان ها و 26.8 درصد از آن ها نیز علاوه بر وب سایت، دارای اپلیکیشن موبایل هستند.

ابوالمعصوم تأکید کرد: در میان شبکه های اجتماعی، اینستاگرام با 86.2 درصد بیشترین میزان استفاده تجاری را در بین کسب و کارهای دارای وب سایت دارد. همچنین در میان پیام رسان ها واتس آپ با 50.3 درصد بیشترین میزان استفاده تجاری را میان کسب وکارهای دارای وب سایت را دارد.

وی افزود: کسب وکارها برای تحویل کالا از بخش های مختلف توزیع استفاده می کنند. 75 درصد از کسب وکارها از پست جمهوری اسلامی، 31.4 درصد از سیستم توزیع بین شهری، 30.4 درصد از سیستم توزیع خود شرکت و 25.5 درصد از پست خصوصی استفاده می کنند.

وی شرح داد: 93.6 درصد از کسب وکارهای اینترنتی نیز از سرمایه گذار شخصی به منظور توسعه کسب وکار خود استفاده می کنند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، باهدف سیاست گذاری و برنامه ریزی برای حمایت از توسعه تجارت الکترونیکی در ایران با توجه خاص به توانایی های بخش خصوصی و برای دستیابی به اهداف مورد نظر، به موجب ماده 86 قانون تجارت الکترونیکی مصوب مجلس شورای اسلامی در وزارت صنعت تشکیل شد. این مرکز از تجمیع مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات، مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه و کمیته ملی ادیفاکت تشکیل شده است.

همچنین بر اساس اساسنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این مرکز مأموریت ایجاد، نگهداری و پشتیبانی از مرکز داده بخش بازرگانی کشور به منظور امکان توسعه پذیری بیشتر و افزایش امنیت سامانه ها را بر عهده دارد.

در ساختار تشکیلاتی مرکز، دو کارگروه، یک شورا و یک کمیته مستقل طراحی شده است که عموم برنامه ریزی های کلان و سیاست گذاری ها در حوزه تجارت الکترونیکی از طریق آن ها انجام می شود. سه معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردها، معاونت زیرساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری و معاونت توسعه منابع انسانی و امور پشتیبانی نیز جهت انجام وظایف تخصصی و همچنین پشتیبانی منابع انسانی و تجهیزات در نظر گرفته شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2169

به "مردان یا زنان؛ کدام یک بیشترین سهم در خرید اینترنتی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان یا زنان؛ کدام یک بیشترین سهم در خرید اینترنتی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید