مهاجری: اصولگرایان دست بالا را در مجلس یازدهم خواهند داشت

به گزارش کالارنا، یک فعال رسانه ای اصولگرا با اشاره به اینکه تعداد اصلاح طلبان راه یافته به مجلس یازدهم کمتر از مجلس دهم خواهد بود، گفت: مجلس یازدهم نمی تواند گردن بلند نموده و درخواست کند که در راس امور باشد.

مهاجری: اصولگرایان دست بالا را در مجلس یازدهم خواهند داشت

محمد مهاجری در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه پیش بینی من این است که مجلس یازدهم نمی تواند گردن بلند نموده و درخواست کند که در راس امور باشد، اظهار کرد: تفاوتی ندارد مجلس یازدهم در اختیار اصولگرایان باشد یا اصلاح طلبان زیرا این مجلس مجلسی غیرتاثیرگذار خواهد بود و چهره های بزرگی هم نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که قالیباف می تواند چهره اصلی اصولگرایان در مجلس باشد، توضیح داد: قالیباف چهره سیاسی نیست و در بهترین حالت می تواند یک شهردار یا یک فرمانده نیروی انتظامی خوب باشد . حتی اگر قبول کنیم که او یک چهره سیاسی اصلی است باز هم با یک گل بهار نمی گردد.

مهاجری با اشاره به اینکه تعداد کاندیداهای اصولگرایان از اصلاح طلبان بیشتر است، اعلام کرد: در انتخابات مجلس یازدهم مشارکت زیاد نیست اما رای اصولگرایان از اصلاح طلبان بیشتر است زیرا پایگاه رای اصولگرایان همواره پای صندوق رای حاضر هستند.

وی همچنین با بیان اینکه در مجلس یازدهم مهره های مهم که توانایی سازماندهی و تشکل سازی داخلی مجلس را داشته باشند، وجود ندارد، گفت: اصولگرایان دست بالا را در مجلس خواهند داشت، اما از الان زود است که بگوییم آنها در مجلس بعدی به چند شعبه تقسیم می شوند. در شرایطی که اصلاح طلبان نمی توانند لیست قدرتمندی بدهند، فضا برای اختلاف داخلی اصولگرایان فراهم است و در کنار لیست اصلی این جریان، احتمالا یکی دو لیست دیگر هم ارائه خواهد شد.

این فعال رسانه ای اصولگرا درباره شرایط اصلاح طلبان در مجلس یازدهم اعلام کرد: تعداد افراد تایید صلاحیت شده این جریان زیاد نخواهد بود و آنها در شهرستان ها مجبور خواهند شد با نیروهای رده سوم و چهارم در انتخابات شرکت نمایند. در تهران شاید مجید انصاری از چهره های اصلی اصلاح طلبان تایید گردد. از سویی پایگاه رای اصلاح طلبان طبقه متوسط است که این طبقه زود با صندوق رای قهر می نماید، بنابراین در انتخابات پایگاه رای اصلاح طلبان کاهش یافته و تعداد اصلاح طلبان راه یافته به مجلس یازدهم کمتر از مجلس دهم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 937

به "مهاجری: اصولگرایان دست بالا را در مجلس یازدهم خواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجری: اصولگرایان دست بالا را در مجلس یازدهم خواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید