مکرون، رسما انگلیس را تهدید کرد،الیزه: مجبور بودیم، تا او تکانی بخورد!

به گزارش کالارنا، براساس گزارش یک روزنامه فرانسوی، رئیس جمهوری فرانسه تهدید نموده است که چنانچه نخست وزیر بریتانیا تدابیر قاطع تری برای محدود کردن شیوع کروناویروس در نظر نگیرد، مرز کشورش با بریتانیا را می بندد.

مکرون، رسما انگلیس را تهدید کرد،الیزه: مجبور بودیم، تا او تکانی بخورد!

عصر آدینه بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا دستور تعطیلی سینماها، سالن های تئاتر، رستوران ها و باشگاه های ورزشی را صادر کرد تا از سرعت شیوع این بیماری همه گیر بکاهد اما اقدامات او چند روز پس از آن انجام شد که بیشتر کشورهای اروپایی شهروندانشان را قرنطینه کردند.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون به نقل از منابعی در دفتر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گزارش داد، تصمیم جانسون پس از آن اتخاذ شد که رهبر فرانسه صبح آدینه برای او ضرب الاجلی را مشخص نموده و تهدید کرد که اگر هیچگونه تدبیر جدیدی اجرا نشود، ممنوعیت ورود روی هر نوع مسافری را اعمال خواهد نمود.

در این گزارش به نقل از یک مقام کاخ الیزه آمده است: مجبور بودیم که او را علنا تهدید کنیم تا او تکانی بخورد.

دفتر امانوئل مکرون به تماس رویترز در این رابطه پاسخی نداده است. دفتر بوریس جانسون هم هنوز واکنشی به این گزارش نداشته است.

دولت بریتانیا تاکید دارد که براساس هدایت هایی مشاوران متخصص خودش عمل می نماید تا شیوع کروناویروس را محدود کند.

امانوئل مکرون دوشنبه دستوری مبنی بر اعمال محدودیت های جدی روی تردد مردم در فرانسه صادر کرد. رستوران ها، مدارس و بارها در سراسر این کشور تعطیل شده اند و مردم جز برای خرید خواربار، حضور در محل کار، ورزش یا مراقبت های پزشکی از منزل خارج نمی شوند.

مکرون همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است تا مرزهای خارجی این بلوک را ببندند. این گزارش بازتابی از سخنان ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه است که سه شنبه در مصاحبه ای بیان کرد.

ادوار فیلیپ گفت: چنانچه کشورهای همسایه ما، به عنوان مثال بریتانیا، مدت زمان طولانی بدون اتخاذ چنین تدابیری به سر ببرند، بعد از آن برای ما سخت خواهد بود که اتباع بریتانیایی را که در کشور خودشان آزادانه تردد دارند، در اینجا بپذیریم.

بریتانیا اول فوریه از اتحادیه اروپا خارج شد اما تا خاتمه سال جاری در جوزه تردد آزاد با این نهاد سیاسی - مالی باقی می ماند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1171

به "مکرون، رسما انگلیس را تهدید کرد،الیزه: مجبور بودیم، تا او تکانی بخورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون، رسما انگلیس را تهدید کرد،الیزه: مجبور بودیم، تا او تکانی بخورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید