وام 100 میلیونی مسکن ملی به پروژه های نیمه تمام

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده اظهار کرد: برای تکمیل پروژه های بخش خصوصی در تهران، کلان شهرها و سایر شهرهایی که از متقاضیان برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نشده تسهیلات خودمالکی به مبلغ 100 میلیون تومان برای هر واحد با اولویت پروژه های نیمه تمام پرداخت می کنیم. البته این بدان معنی نیست که وام به پروژه های صفر پرداخت نمی گردد بلکه اولویت با پروژه های نیمه تمام است.

وام 100 میلیونی مسکن ملی به پروژه های نیمه تمام

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند از هفته آینده با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir اطلاعات خود را درج و ثبت نام نمایند.

محمودزاده توضیح داد: کسانی که این وام را دریافت می نمایند فرم ج آنها قرمز نمی گردد. تمامی سازندگان بخش خصوصی، تعاونی ها و افراد حقیقی که پروژه های در حال انجام دارند می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. با توجه به اینکه در کلان شهرها پروژه اقدام ملی در نظر گرفته نشده این فرصت را در اختیار بخش خصوصی قرار دادیم تا بتوانند پروژه های خود را به حرکت درآورند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که سقف تسهیلات مسکن ملی افزایش پیدا می نماید یا خیر، گفت: تقاضای افزایش رقم تسهیلات طرح اقدام ملی در شورای عالی مسکن مطرح شده و به بانک مرکزی ارائه شده که آنالیز و اعلام نتیجه کند ولی فعلا در حد پیشنهاد است. وزارت راه و شهرسازی توجیحاتی مبنی بر لزوم افزایش تسهیلات داشت که به تایید شورای عالی مسکن رسید اما تحقق آن منوط به تایید بانک مرکزی است.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه 1398 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه 400 هزار واحدی به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

این پروژه به وسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به سرانجام رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه نمایند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، سرانجام مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می شوند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1594

به "وام 100 میلیونی مسکن ملی به پروژه های نیمه تمام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 100 میلیونی مسکن ملی به پروژه های نیمه تمام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید