وعده سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟

به گزارش کالارنا، خبرنگاران : نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی از ارائه پیشنهاداتی درباره اصلاحیه نحوه اجرای بیمه کارگران ساختمانی اطلاع داد و گفت: ما همچنان منتظر ابلاغ سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هستیم که از سال گذشته وعده آن را داده بودند.

وعده سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،هادی ساداتی درباره سهمیه بیمه کارگران ساختمانی اظهار کرد: ما همچنان منتظر ابلاغ سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هستیم که قبل از سال گذشته به ما وعده داده شده و قرار بود سازمان تامین اجتماعی برنامه سهمیه همپوشانی را برای کارگران ساختمانی درنظر بگیرد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

وی اضافه نمود: سال گذشته یکسری دستورالعمل ها و بخشنامه های داخلی در تامین اجتماعی صادر شد که معتقدم قانون در آن نادیده گرفته شده بود ولی به ما قول دادند که آن را اصلاح نمایند و منتظر این اصلاحیه هستیم.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره حل مشکل پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی نیز گفت: سال گذشته مهلت سه ماهه ای برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی در نظر گرفته و دستور داده بودند که اگر کارگر ساختمانی تا سه ماه حق بیمه اش را پرداخت نکرد، بیمه پردازی او متوقف گردد در حالی که کارگران ساختمانی به دلیل شرایط کرونا دچار مشکل شده بودند و با نبود کار دست و پنجه نرم می کردند و شایسته نبود با یک بخشنامه داخلی حقوق آنها را نادیده بگیریم که اعتراض کردیم تا بخشنامه تغییر کند، هنوز اصلاح نشده ولی قول آن را به ما داده اند.

ساداتی درعین حال از ارائه پیشنهاداتی درباره اصلاحیه نحوه اجرای بیمه کارگران ساختمانی اطلاع داد و گفت: انتظار داریم که به این پیشنهادات توجه گردد و اگر تعهدی بابت بیمه کارگران ساختمانی داده شده به آن عمل گردد. جامعه کارگری توقع دارد که اصل سه جانبه گرایی در همه حال رعایت و حرف دل نمایندگان کارگر در ارتباط با مصوبات و دستورالعمل ها شنیده گردد و خواسته کارگران که فراتر از قانون نیست، عملیاتی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1924

به "وعده سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید