پیامک مدارس به خانواده ها برای توجه دانش آموزان به آموزش تلویزیون

به گزارش کالارنا، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: پیامک هایی به وسیله مدارس به خانواده ها ارسال گردد تا به فرصت های آموزشی از صدا و سیما و فضای مجازی اهمیت داده گردد.

پیامک مدارس به خانواده ها برای توجه دانش آموزان به آموزش تلویزیون

به گزارش خبرنگاران از مهر، علیرضا کمرئی در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با قدردانی از کوشش آموزش و پرورش استان های کشور با وجود تنگناها، اظهار کرد: هدف این است که در خاتمه این دوره، اطمینان حاصل کنیم که آنچه در حوزه آموزش می توانستیم، را انجام داده ایم.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات در حوزه آموزشی ممکن است احتیاج به یادآوری هایی برای اهمیت این موضوع باشد و در برنامه های آموزشی پخش شده از رسانه ملی فرض ما بر این است که حدود 70 درصد آموزش ها تا به امروز اجرا شده است و البته به خاطر تعطیلات مدارس در بعضی از استان ها این امکان وجود دارد که مدارس به این مقدار از آموزش نرسیده باشند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: از گروه های درسی نظرات را خواستیم و توافق بر انجام 70 درصد آموزش گذاشته شد.

کمرئی توضیح داد: در دوره متوسطه اول 36 ماده درسی داریم که تا به امروز 28 ماده را در برنامه های آموزشی از شبکه آموزش هدف گذاری شده و اگر ظرفیت جدیدی ایجاد گردد، دیگر مواد درسی را نیز هم پوشش خواهیم داد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوره دوم متوسطه 182 ماده درسی و 95 عنوان درسی داریم که این آموزش ها باید انجام گردد و تا به امروز با هماهنگی های اجرا شده است حدود 84 برنامه داشتیم و در هفته آینده به 150 برنامه افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: با هماهنگی های اجرا شده در هفته آینده 90 درس مورد آموزش قرار خواهد گرفت و شبکه چهار در مرحله بعدی به فرایند آموزش در رسانه ملی اضافه خواهد شد.

کمرئی با بیان اینکه در هدف گذاری هفته اول در دروس پایه دوازدهم که امتحان نهایی دارند، تمرکز شد، گفت: در همه رشته های شاخه نظری، توجه یکسانی به آموزش دروس شده است و در هفته دوم همه دروس مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در شاخه فنی وحرفه ای و کاردانش بخش اعظمی از آموزش ها کارگاهی است و 1005 ماده درسی داریم که 22 درس عمومی و 5 درس شایستگی های غیرفنی را داریم و به این دلیل در این بخش کار کمی مشکل شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: باید راه های متفاوت تری از شرایط مرسوم در پیش بگیریم و به همین دلیل آموزش حسابداری و کامپیوتر را در دستور کار قرار دادیم تا اگر فرصت حضور در مدرسه بود، تمرکز بر آموزش کارگاهی باشد.

وی گفت: باید توجه کنیم که در دوره متوسطه آموزش ها جنبه مکمل ندارد و برای تعمیق یادگیری به کار گرفته می گردد و ما کوشش می کنیم که آموزش ها کامل انجام بگیرد و البته در دوره ابتدایی شاید کمی متفاوت باشد و اطلاق مکمل توجیهی داشته باشد.

کمرئی توضیح داد: اگر قرار است این آموزش ها تخصصی باشد باید به آن توجه جدی کنیم و کوشش کنیم تا بیشترین پوشش را برای یادگیری ایجاد کنیم؛ در ادامه کار شبکه آموزش و شبکه چهار برنامه های آموزشی از رسانه ملی را ادامه خواهند داد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: باید اطمینان پیدا کنیم که برنامه های آموزشی به صورت کفایت بوده است چرا که آموزش های مبتنی بر رسانه تصویری می تواند اثر بخش تر باشند چون امکان استفاده از حافظه دیداری دانش آموزان و تکرار برنامه های آموزشی در آن وجود دارد.

کمرئی با بیان اینکه استراتژی اصلی ما حفظ پویایی مدارس و تحرک یادگیری است، گفت: اصول اطمینان از انجام آموزش های لازم صورت بگیرد و آمار صحیح از شرایط داشته باشیم و از استان ها می خواهیم تا محتویات آموزشی و تجربیات غنی را بارگذاری نمایند و در اختیار دانش آموزان و خانواده قرار بدهند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: استفاده از فضای مجازی قانونی یکی از فرصت هایی است که باید از آن برای آموزش دانش آموزان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه باید گروه های درسی در استان ها فعال شوند و برای فراوری محتوا همکاری نمایند، تأکید کرد: پیامک هایی به وسیله مدارس به خانواده ها ارسال گردد تا به فرصت های آموزشی از رسانه ملی و فضای مجازی اهمیت داده گردد و از اثربخشی آموزش ها حمایت و مراقبت کنیم.

کمرئی با بیان اینکه در انتخاب معلمان دقت لازم و کافی اجرا شده است، توضیح داد: قصد داریم فرایند آموزشی را تا خاتمه سال تحصیلی ادامه دهیم و برای زمان خاتمه سال تحصیلی و امتحانات آنالیز هایی انجام خواهد شد و اطلاع رسانی می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1128

به "پیامک مدارس به خانواده ها برای توجه دانش آموزان به آموزش تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامک مدارس به خانواده ها برای توجه دانش آموزان به آموزش تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید