روباتی هوشمند که به بیماران لباس می پوشاند

به گزارش کالارنا، محققان انگلیسی مشغول ساخت روباتی مجهز به هوش مصنوعی و بازوهایی هستند که به بیماران در فعالیت هایی مانند لباس پوشیدن یاری می نماید. این در حالی است که این کشور با بحران کمبود پرستار روبرو است.

روباتی هوشمند که به بیماران لباس می پوشاند

محققان روباتی ابداع نموده اند که به افراد سالمند یاری می نماید فعالیت های روزانه را انجام دهند. این در حالی است که انگلیس با بحران کمبود پرستار دست و پنجه نرم می نماید.

روبات مذکور که بکستر نام دارد مجهز به دو بازو و انگشتانی است که با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند. روبات مذکور با یاری این انگشتان می تواند به افراد در فعالیت هایی مانند لباس پوشیدن یاری کند.

بکستر به یاری هوش مصنوعی متوجه می گردد فرد چه زمانی احتیاج به یاری دارد و همچنین با گذر زمان از مسائل صاحب خود باخبر می گردد.

استادان و دانشجویان دکترای امپریال کالج لندن در Personal Robotics Lab این روبات را ساخته اند. بکستر در حقیقت نخستین بار توسط استارت آپRethink Robotics در سال 2011 میلادی ساخته شد و از آن موقع تاکنون تغییرات مختلفی در آن ایجاد شده است.

این دستگاه اکنون یک صورت کارتونی و انگشتانی با قابلیت های مختلف دارد. هدف از ساخت آخرین نسخه روبات ارتقای توانای خوانش حرکات روبات یا به عبارتی درک بیمار در زمانی است که نمی تواند از اعضای بدن خود استفاده کند.

البته در حال حاضر بکستر برای استفاده افراد عادی آماده نیست و محققان مشغول ارتقای قابلیت های آن هستند.

روبات مذکور در صورت آماده سازی به کارکنان بخش خدمات درمان یاری شایانی می نماید. این در حالی است که در انگلیس به 40 هزار پرستار احتیاج است و پیش بینی می گردد این رقم پس از برگزیت دو برابر گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 603

به "روباتی هوشمند که به بیماران لباس می پوشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباتی هوشمند که به بیماران لباس می پوشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید