روش های پرپشت شدن سریع مژه چیست؟

به گزارش کالارنا، یکی از راز و رمزهای داشتن صورت زیبا و چشمان مجذوب نماینده، مژه های پرپشت و بلند است. مژه ها تأثیر خارق العاده ای در زیبایی صورت و چشم ها ایجاد می نمایند و نگاهی گیرا و خاص را برای شما به ارمغان می آورند. اگر از مژه های کوتاه و کم پشت خود خسته شده اید کشف روش های پرپشت شدن مژه برترین راه حل برای شماست.

روش های پرپشت شدن سریع مژه چیست؟

پرپشت شدن سریع مژه و ابرو

امروزه روش های مصنوعی زیادی برای زیبایی بخشی به مژه ها و ابروها در صنعت آرایشگری ایجادشده است که کاشت، اکستنشن و مژه های مصنوعی ازجملۀ این روش ها هستند. اما هر یک از این راهکارها، دردسرها و مسائل خاصی به همراه دارد. شما برای داشتن چهره ای طبیعی که زیبایی خیره نماینده ای ایجاد کند باید برای سلامت پوست و موی خود از روش های طبیعی که به حفظ سلامتی یاری می نماید، بهره ببرید. استفاده از روش های مصنوعی برای پرپشت شدن سریع مژه در بیشتر مواقع موجب آسیب رساندن به مژه ها و ریزش می گردد که جبران این مسائل بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است.

اگر شما هم با تماشا افرادی که مژه هایی بلند و پرپشت دارند دلتان ضعف می رود و شما هم می خواهید مژه هایی بلند و مجذوب نماینده داشته باشید باید قبل از راهکاری بدانید که دلایل مختلفی مانند ژنتیک از اثرگذارترین عوامل در زیبایی مژه ها هستند اما با راهکارهایی می توان آن ها را تقویت کرد و ظاهر زیباتری به آن ها بخشید. فقط دقت داشته باشید که هرگونه استرس، غم و ناراحتی طولانی، رژیم های غیراصولی و کمبودهای تغذیه ای، عدم تعادل هورمونی و مسائل تیروئیدی از رایج ترین دلایل ریزش ناگهانی مژه ها است.

علت ریزش ناگهانی مژه ها

شما نمی توانید هیچ روشی را به عنوان سریعترین روش پرپشت شدن مژه ها کشف کنید مگر اینکه از روش های کاشت و یا اکستنشن بهره ببرید. اما آیا می دانید همین روش ها از آسیب رسان ترین دلایل ریزش مژه ها هستند؟ از مهم ترین دلایل ریزش مژه ها می توان به عوامل زیر اشاره نمود:

  • خوابیدن با آرایش سنگین چشم
  • اکستنشن های پیوسته و طولانی
  • استفاده از مواد شویندۀ نامناسب چشم
  • استفاده از ریمل های تقلبی
  • عدم استفاده از مواد مغذی و مکمل ها
  • کندن مژه ها و یا قیچی کردن آن ها

برترین روش گیاهی برای پرپشت شدن مژه

روش های گیاهی زیادی برای پرپشت شدن سریع مژه وجود دارد اما پرپشت شدن سریع مژه به مواد گیاهی و طبیعی ارگانیک و زمان کافی احتیاج دارد. در این قسمت برترین راهکارهای خانگی و طبیعی که به شما یاری می نماید تا مژه هایی بلند و پرپشت داشته باشید را ارائه نموده ایم. این روش ها برگرفته از تجویزهای متخصصان زیبایی و داروسازی است که شما می توانید به آن ها اعتماد کنید با صرف زمان کافی و پیوستگی، ظاهری زیبا و مجذوب نماینده داشته باشید.

ژل آلوئه ورا برای پرپشت شدن سریع مژه

ژل آلوئه ورا برای آن دسته از افرادی که به آن حساسیت ندارند، معجزه آسا است. ژل این گیاه از برترین موادی است که تأثیر شگفت انگیزی در افزایش رشد و سلامت پوست دارد. افرادی که به صورت پیوسته در روتین روزانۀ خود از ژل آلوئه ورا استفاده می نمایند از سلامت پوست و موی بالایی برخوردار هستند. اگر مژه های پرپشت و بلندی دارید بازهم می توانید از این ژل برای جلوگیری از ریزش و تقویت مژه ها بهره ببرید.

برای استفاده از ژل آلوئه ورا شما می توانید برگ این گیاه را تهیه نموده و ژل آن را تخلیه کنید و در یخچال نگهداری کنید. بعلاوه می توانید برگ گیاه را به قطعات کوچک خرد نموده و در هر شب ژل یک برش از برگ آلوئه ورا را تخلیه نموده و بهره ببرید. اما دقت کنید که نگهداری و استفاده از برگ آلوئه ورا ساده نیست و ممکن است سبب ایجاد حساسیت گردد. به همین علت به شما توصیه می گردد از ژله آلوئه ورا که به وسیله متخصصان داروساز آماده شده است، بهره ببرید. برای استفاده از این ژل کافی است هر شب مقداری از ژل آلوئه ورا را روی پلک های خود و نزدیک به ریشۀ مژه ها ماساژ دهید.

شی باتر برای پرپشت شدن سریع مژه

یکی از برترین منابعی که دقیقاً نقش سحر و جادوگرانه ای روی مژه های شما ایجاد می نماید، شی باتر است. شی باتر برترین منبع آب رسان است که نقش محرک در رشد و پرپشت شدن مژه ها دارد. کرۀ شی باتر علاوه بر اینکه نقش آب رسان دارد به علت منابع سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان ها از نفوذ رادیکال های آزاد جلوگیری می نماید. از دیگر فواید مهم کرۀ شی باتر این است که نقش کلاژن سازی دارد و موجب افزایش کلاژن می گردد. افزایش ضخامت مژه ها، تقویت مژه ها و پرپشت شدن آن ها از مهم ترین مزایای شی باتر است.

روغن کرچک برای پرپشت شدن سریع مژه

رشد سریع و پرپشت شدن مژه آرزوی هرکسی است تا ظاهری زیباتر و مجذوب نماینده تر داشته باشد. روغن کرچک نام آشنای دنیای روغن هاست که با زیبایی و سلامت پوست و مو همواره همراه است. کاربرد این روغن در درمان، تقویت و سلامت پوست و مو بسیار مؤثر است. این محصول در درمان آفتاب سوختگی، چین وچروک و برطرف مسائل مو تأثیر شگفت انگیزی دارد. یکی از مزایای این روغن رشد سریع موها است. روغن کرچک موجب افزایش 5 برابری رشد موها می گردد.

اگر در پی داشتن مژه هایی بلند و پرپشت هستید از تأثیرات شگفت انگیز روغن کرچک غافل نشوید. استفاده از این روغن را به صورت پیوسته در روتین خود قرار دهید. شما می توانید شب ها پیش از خوابیدن مژه های خود را با این روغن تقویت کنید و ماساژ دهید.

روغن نارگیل برای پرپشت شدن سریع مژه

روغن نارگیل یکی از محصولات درمانی و تقویتی پوست و مو است که نقش مؤثری در تقویت مژه ها دارد. روغن نارگیل در بعضی از افراد ایجاد حساسیت پوستی می نماید و باعث بروز جوش در صورت می گردد. از خواص مهم روغن نارگیل مرطوب نمایندگی و کاهش ریزش مژه هاست. این روغن در بیشتر افراد در ناحیۀ چشم برخلاف سایر نقاط صورت حساسیت ایجاد نمی نماید. برای استفاده از روغن نارگیل باید یک عدد گوش پاک کن را به روغن نارگیل آغشته نموده و قسمت بن مژه را به وسیلۀ آن ماساژ دهید.

روغن جوجوبا برای پرپشت شدن سریع مژه ها

راه سریع بلند شدن مژه ها به وسیلۀ روغن جوجوباست. این روغن بافتی موم مانند دارد و سرشار از مواد مورداحتیاج برای مژه های شماست. ویتامین های E و B کمپلکس، کروم، مس، سیلیکون و روی ازجمله موادی هستند که در روغن جوجوبا وجود دارند و سبب آب رسانی و ایجاد رطوبت در مژه ها می شوند.

روغن جوجوبا به علت منابع سرشار ید یکی از برترین منابعی است که برای بهبود آسیب های تارهای مژه مفید است و به درمان بیماری های قارچی و باکتریایی یاری می نماید. روغن جوجوبا به علت تأثیرات حاصل از آب رسانی در تار مژه ها، موجب نرم نمایندگی آن ها می گردد. این روغن به صورت مستقیم روی فولیکول های مژه ها تأثیر دارد و از ریزش آن ها جلوگیری می نماید و سبب رشد سریع تر مژه ها می گردد.

روغن بادام تلخ و شیرین برای پرپشت شدن سریع مژه

روش سریع پرپشت شدن مژه روش های خانگی و طبیعی به وسیلۀ روغن های ارگانیک است. روغن بادام تلخ و روغن بادام شیرین از منابع بسیار قدیمی هستند که برای رشد و تقویت مو و مژه به کاربرده می گردد. منابع سرشار از ویتامین ها، کلسیم، منیزیم و آهن موجب آب رسانی و تغذیۀ فولیکول های مژه ها می گردد. این روغن ها به تقویت تارهای مژه ها یاری می نمایند و موجب تقویت آن ها می گردد.

جمع بندی

پرپشت شدن سریع مژه آرزوی هرکسی است تا بتواند ظاهری زیبا و مجذوب نماینده داشته باشد و احتیاجی بهروش های مصنوعی نداشته باشد. استفاده از روش های طبیعی و خانگی برترین روش سریع پرپشت شدن مژه است. اما برای بهره مندی از روش های خانگی و طبیعی حداقل به 6 تا 8 هفته زمان احتیاج دارید تا بتوانید به نتایج مطلوب برسید و تا ادامۀ این روتین می توانید در آینده از تماشا مژه های خود لذت ببرید. علاوه بر راهکارهای خانگی و طبیعی، استفاده از مواد غذایی مقوی که سرشار از موادی مانند آهن، نیاسین، ویتامین ها، پروتئین و بیوتین باشد به حفظ سلامت و تقویت مژه ها یاری می نماید.

منبع: اسنپ مارکت
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2334

به "روش های پرپشت شدن سریع مژه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های پرپشت شدن سریع مژه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید