فرودگاه اردبیل بین المللی شد

به گزارش کالارنا، فرزانه شرفبافی سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ایر از بین المللی شدن فرودگاه اردبیل خبر داد.

فرودگاه اردبیل بین المللی شد

فرزانه شرفبافی در نشست مسئولان هواپیمایی و فرودگاهی کشور در فرودگاه اردبیل گفت:

این یک گام بزرگ برای توسعه و آبادانی استان است که امیدواریم با اقدامات انجام یافته بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم و مسائل و موانع موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم چرا که این مسئله از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود که در حال حاضر برنامه ریزی های لازم در فرودگاه پارس آباد نیر در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم بتوانیم هر چه سریع تر اقدامات لازم را در این خصوص به اتمام برسانیم و برنامه پروازی برای پروزار رشت به اردبیل و تهران به اردبیل را با هواپیمای ای تی آر داریم.

سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ایر بیان نمود:

مسئله در فرودگاه پارس آباد نیز به همین شکل است و در ارتباط با پرواز ای تی آر جدیدی که تدارک دیده شده برنامه ریزی کردیم و در ارتباط با ارتقای فرودگاهی که با زیرساخت های مناسب در اردبیل وجود دارد برنامه ریزی شده تا مرز هوایی تبدیل به فرودگاه بین المللی شود و پروازهای اردبیل- وان و اردبیل- باکو را نیز مورد بررسی قرار داده ایم.

شرفبافی در خاتمه با بیان اینکه اردبیل تنها فرودگاه دو بانده متقاطع کشور را دارد و موافقت اصولی ورود هواپیماهای سبک در سرعین اخذ شده است، گفت:

به طور حتم این مسئله در ارتباط با بهبود شرایط موجود بسیار گزینه مناسبی است که امیدواریم با اقدامات انجام یافته بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

منبع: کجارو / iranair.com
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2259

به "فرودگاه اردبیل بین المللی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه اردبیل بین المللی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید