مصرف سیگار چه تاثیری بر زیبایی چهره دارد؟؟؟

به گزارش کالارنا، شاید شما هم فکر می کنید که بین مصرف سیگار و زیبایی چهره ارتباطی وجود ندارد. اگر چنین تفکری دارید، پیشنهاد می کنم تا پاپان مطلب ما را همراهی کنید…

مصرف سیگار چه تاثیری بر زیبایی چهره دارد؟؟؟

عوارض مصرف سیگار بر زیبایی چهره:

  • موهای کم پشت

سیگار کشیدن علاوه بر اینکه باعث چروکیده شدن پوست می گردد، موهای شما را هم کم پشت می نماید. متخصصین معتقدند مواد شیمیایی سمی که در دود سیگار وجود دارد به DNA موجود در فولیکول موها صدمه می زند و رادیکال های آزاد را که به ساختار مو آسیب می زنند فراوری می نماید؛ در نتیجه افراد سیگاری مو های کم پشت تری دارند که زود تر هم سفید می گردد. یعنی اگر مردان سیگاری در اصل مویی در سرشان باشد دوبرابر بیشتر از غیر سیگاری ها ممکن است دچار ریزش مو شوند.

  • ازدست دادن دندان ها

سیگار کشیدن انسان را در معرض انواع مسائل دهانی اعم از سرطان دهان و بیماری لثه قرار می دهد. در واقع بر اساس تحقیقی که در سال 2005 در انگلستان صورت گرفته افراد سیگاری گاهی تا 6 برابر بیشتر از افراد غیر سیگار استعداد ابتلا به بیماری های لثه را دارند که در نهایت ممکن است منجر به از دست دادن دندان ها گردد.

  • از بین رفتن درخشش طبیعی چهره

آیا تا به حال توجه نموده اید که پوست افراد سیگاری حالتی تیره و متفاوت دارد؟ در سال 1985 یک تحقیق علمی از عبارتی با عنوان چهره سیگاری استفاده کرد تا خصوصیات خاص این چهره ها را تعریف کند؛ خصوصیاتی مثل چین و چروک، گود افتادگی و تیرگی پوست چهره که بخاطر مصرف سیگار ایجاد می گردد. دود سیگار حاوی مونواکسید کربن است که جایگزین اکسیژن موجود در پوست شما می گردد علاوه بر این نیکونین هم دارد که گردش خون را کم نموده وپوست را خشک و بی روح می نماید. علاوه بر این مصرف سیگار باعث تخلیه مواد مغذی مثل ویتامین سی می گردد که در حفظ و بازسازی پوست نقش مهمی دارند.

  • تاخیر در بهبودی زخم ها

تحقیقات بسیاری نشان داده اند که زخم افراد سیگاری بعد از انجام اعمال جراحی به سرعت سایرین بهبود حاصل نمی نماید. بنابراین اگرتصمیم دارید چین و چروک حاصل از سیگار کشیدن را با جراحی زیبایی از بین ببرید بدانید که این کار کمی مشکل خواهد بود. علاوه بر این جراحان هم تر جیح می دهند در صورتی شما را عمل نمایند که سیگار کشیدن را ترک کنید.

  • سرطان پوست

مصرف سیگار یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان است؛ از جمله سرطان های ریه، گلو، دهان و مری. بنابراین مایه تعجب نیست اگر سیگار کشیدن باعث ابتلا به سرطان پوست هم بگردد. بر اساس تحقیقی که در سال 2001 چاپ شده ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی که دومین سرطان شایع پوست است در افراد سیگاری تا 3 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

  • ترک خوردن پوست

نیکوتین موجود در سیگار به ساختار و بافت سلولی پوست شما صدمه وارد می نماید و باعث می گردد که پوست انعطاف خود را از دست بدهد و در اثر افزایش وزن به راحتی ترک خورده و قرمز گردد که کمکم رنگ قرمز خود را از دست می دهد. البته این حالت در اثر افزایش ناگهانی وزن اتفاق می افتد که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید اما مصرف سیگار این علایم را تشدید می نماید.

  • زگیل

به دلایل نامعلومی افراد سیگاری به ویروس پاپیلوما مبتلا می شوند این ویروس باعث بروز زگیل و از جمله زگیل بر روی اندام تناسلی می گردد. البته این ویروس از راه تماس جنسی منتقل می گردد اما مصرف سیگار هم یک نشانه خطر است. افراد سیگاری نسبت به کسانی که شرکای جنسی متعددی دارند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

  • شکم شل و ول

مصرف سیگار می تواند باعث کم اشتهایی گردد و افراد سیگاری معمولاًنسبت به سایرین وزن کمتری دارند اما تحقیقی که در سال 2009 در کشور هلند صورت گرفته نشان داده است که میزان چربی اندام های داخلی افراد سیگاری بیشتر از غیر سیگاری ها است. این چربی ها که در بین بافت ها و اندام های داخلی وجود دارند در شکم جمع می شوند و کم کم زمینه ساز بیماری های دیگری از جمله دیابت می شوند.

  • چین و چروک و پیری زود رس

البته که چین و چروک های افراد پیر و مسن قابل احترام و و نشانه یک عمر تجربه اند اما این چین و چروک ها اگر در صورت افراد جوان باشند به هیچ وجه نشانه حکمت یا دانایی آنها نیستند. متخصصین معتقدند که سیگار کشیدن فرآیند پیر شدن را تسریع می نماید و به طور میانگین افراد سیگاری 14 سال پیر تر از غیر سیگاری ها به نظر می رسند. در واقع مصرف سیگار مانع خون رسانی به بافت پوست شده وباعث می گردد که پوست شما چروکیده و ناسالم گردد.

  • انگشتان زرد

نیکوتین موجود در دود سیگار باعث تغییر رنگ دندان های شما و حتی دیوار های اتاقتان شده و در عین حال باعث زردی انگشتان و ناخن ها هم می گردد. اگر در اینترنت به دنبال راه حلی برای این مشکل بگردید با پیشنهاد هایی مثل استفاده از آبلیمو، مایع سفید نماینده وسابیدن با سیم روبرو می شوید اما مسلماً ترک سیگار کم هزینه تر، راحت تر و بی درد تر است.

گردآوری: گروه هفت گنج

منبع:taamolnews.ir

منبع: هفت گنج
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1596

به "مصرف سیگار چه تاثیری بر زیبایی چهره دارد؟؟؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف سیگار چه تاثیری بر زیبایی چهره دارد؟؟؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید