مینی ماه جدید در مدار زمین

به گزارش کالارنا، ستاره شناسان اخیراً متوجه حرکت جسم مرموزی به سمت کره خاکی ما شده اند، این جسم فضایی هیچ خطری برای زمین ندارد، اما احتمالاً در دام مدار آن قرار گرفته و در ماه اکتبر به یک مینی قمر جدید تبدیل خواهد شد!

مینی ماه جدید در مدار زمین

اجسام مختلف زیادی در فضا وجود دارند. بعضی برای ما خطرناک هستند، بعضی دیگر مورد توجه علمی هستند و بعضی دیگر اصلاً ممکن است به قمر های جدید تبدیل شوند!

ستاره شناسان اخیراً متوجه حرکت جسم مرموزی به سمت کره خاکی ما شده اند، این جسم فضایی هیچ خطری برای زمین ندارد، اما احتمالاً در دام مدار آن قرار گرفته و در ماه اکتبر به یک مینی قمر جدید تبدیل خواهد شد!

اگر این اتفاق بیفتد، این جسم فضایی از سوی پژوهشگران 2020 SO نامیده شده، به سومین مینی قمر ثبت شده می گردد که به دور زمین می چرخند. 2020 SO مانند دو جسم فضایی دیگر، رسماً به عنوان یک سیارک طبقه بندی می گردد، اما شواهدی وجود دارد حاکی از اینکه ممکن است در واقع قطعه ای از بقایای زباله فضایی ایجاد شده توسط انسان ها باشد که پس از چندین سال تصمیم به بازگشت به خانه گرفته باشد.

دانشمندان احتمال می دهند که این می تواند بلوک شتاب دهنده سنتاور باشد که از دستگاه فرود Surveyor 2 که در سال 1966 برای مطالعه ماه به فضا پرتاب شد، اما در ماموریت خود پیروز نگردید، به دور ریخته شده است.

محققان متذکر شدند که اندازه این جسم به اندازه بلوک شتاب دهنده نامبرده بوده و حرکت آن بسیار کندتر از سیارک است. آلیس گورمن، باستان شناس فضایی گفت که سرعت کم این جسم سرعت اولیه آن را بازتاب می دهد که این موضوع نیز گویا است.

کارشناسان می گویند ردیابی همه زباله های فضایی که طی دهه های گذشته تا به امروز به مدار زمین پرتاب نموده ایم، اصلاً غیرممکن است؛ بنابراین، دانشمندان از این واقعیت که یک قطعه از یک فضاپیمای قدیمی ممکن است مهمان جدیدی در مدار ما باشد، تعجب نمی نمایند.

در هر حال مینی ماه جدید مدت زیادی در مدار زمین نخواهد داشت. پیش بینی های فعلی حاکی از آن هستند که این جسم تا ماه مه 2021 در مدار زمین نخواهد ماند و پس از آن دوباره به فضای کیهانی پرواز خواهد نمود.

منیع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1496

به "مینی ماه جدید در مدار زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مینی ماه جدید در مدار زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید