همه چیز درباره انتخاب لباس بارداری تابستانی که باید بدانید

به گزارش کالارنا، انتخاب و خرید لباس برای خانم ها از دغدغه های همیشگی است و این دغدغه جذاب در تمام دوران زندگی یک زن، از جمله 9 ماه بارداری همراه اوست. این دغدغه در سه ماه آخر بارداری، زمانی که شکم همچون یک توپ بسکتبال رشد می نماید، بیشتر خودش را نشان می دهد. در دوران بارداری، با رسیدن روزهای گرم تابستان، باید به آنچه می خواهید بپوشید بیشتر فکر کنید. زیرا تغییر هورمونی و افزایش جریان خون سبب بالا رفتن دمای بدن در روزهای بارداری، به خصوص در سه ماه آخر می گردد و اگر این دوران با روزهای تابستان یکی گردد، با یک چالش جدید روبه رو خواهید بود. در این فصل گرم باید یک سری لباس جدید به یاریتان اضافه کنید و شاید مجبور شوید پوشیدن لباس های گذشته را فراموش کنید تا بتوانید چالش گرمای فوق العاده روزهای آخر بارداری در تابستان را مهار کنید. برای آشنایی با نحوه انتخاب لباس بارداری تابستانی، این مطلب از مجله خبرنگاران را تا پایان دنبال کنید. در این مطلب به شما یاری می کنیم که علاوه بر داشتن استایلی شیک در تابستان، خنک ترین پوشش را انتخاب کنید و از روزهای آخر دوران بارداری خود در این فصل گرم لذت ببرید.

همه چیز درباره انتخاب لباس بارداری تابستانی که باید بدانید
  • مدل لباس بارداری برای گذران یک زمستان سرد

دقت در انتخاب رنگ و نوع پارچه لباس بارداری تابستانی

هورمون های بارداری با هوای گرم سازگاری ندارند و در روزهای تابستان باید لباس هایی انتخاب کنید که شما را خونسرد و آرام نگه دارند. پارچه هایی خنک، با الیاف طبیعی و رنگ های خنثی بهترین نوع پارچه برای لباس بارداری تابستانی است. پارچه های پنبه ای و کتانی می توانند دمای بدن شما را متعادل نگه دارند. نباید فراموش کنید که هرگز سراغ پارچه هایی با الیاف مصنوعی نروید. همچنین استفاده از پارچه های ابریشمی در دوران بارداری توصیه نمی گردد، زیرا به دلیل تعرق زیاد، روی سطح پارچه لک ظاهر می گردد.

در زمان انتخاب لباس حاملگی تابستانی، سراغ رنگ های سیاه و تیره نروید. به خصوص در قسمت بالاتنه و شکم، حتما از رنگ های روشن و خنثی بهره ببرید. قسمت پایین تنه لباس بارداری تابستانی می تواند تناژ کمی سیر داشته و با قسمت بالاتنه تناسب داشته باشد. این لباس ها را می توانید با یک روسری رنگ روشن و صندل تابستانی راحت ترکیب کنید و برای زیبایی بیشتر، بهتر است که از یک کمربند ظریف و آزاد در بالای شکم خود بهره ببرید.

لباس راحتی بارداری تابستانه برای استفاده در بیرون از منزل

پیراهن بلند که از زیر سینه به پایین، الگوی آزاد و مخروطی دارد و به کمر نمی چسبند، بهترین انتخاب در میان انواع لباس بارداری تابستانی است. این لباس ها به دلیل الگوی آزاد و راحت، تحمل روزهای گرم تابستان را ممکن می نمایند. همچنین کمر و شکم عظیم به راحتی در این مدل لباس قرار می گیرند و استایلی معقول و زیبا خواهید داشت. نباید فراموش کنید که باید سراغ لباس ماکسی مخصوص بارداری بروید و از لباس اورسایز عادی استفاده نکنید. در واقع بالاتنه لباس باید سایزبندی عادی و مناسب داشته باشد و تنها در ناحیه شکم و ناحیه دامن، عظیم و آزاد باشد.

در دوران بارداری، پاها کمی از سایز همیشگی خود عظیم تر می شوند و احتمالا ساق پا، نسبت به گذشته، تپل تر به نظر می رسد. اگر این موضوع برایتان ناخوشایند است و ذهنتان را درگیر نموده، می توانید به جای استفاده از پیراهن های زیر زانو یا کوتاه تر، از لباس حاملگی تابستانی ماکسی بهره ببرید.

از این لباس های بلند و آزاد ماکسی در زیر مانتو نخی نیز می توانید بهره ببرید و ترکیبی زیبا و راحت خلق کنید. انواع پارچه های نخی خنک تابستان برای دوخت پیراهن های آزاد ماکسی مناسبند و استایل زیبایی برایتان خواهند ساخت. به ترکیب رنگ این پارچه ها و تناسب آن با روسری و مانتو دقت کنید. ست پیراهن بلند با مانتوهای آزاد، در بین لباس حاملگی تابستانی برای استفاده در بیرون از منزل بسیار جذاب خواهد بود. با یک کالج طبی یا یک صندل راحت و ساده، می توانید جذابیت این ست را کامل کنید.

هرچند شلوار جین مخصوص بارداری، می تواند از انتخاب های اول لباس های حاملگی برای روزهای سرد سال باشد، اما آخرین لباسی است که در روزهای گرم سال همچون ماه مرداد، برای زنان باردار پیشنهاد می کنیم. بنابراین تا حد ممکن بهتر است سراغ انتخاب های خنک تر بروید. شلوار جین مخصوص بارداری با کمر کشی یا بندی، برای زنانی که در دوران بارداری نیز نمی توانند از استایل اسپرت دست بکشند، انتخاب مناسبی به عنوان لباس حاملگی تابستانی است. جنس جین این شلوارها باید نازک و کاغذی باشد و بهتر است سراغ رنگ های تناژ روشن بروید.

مدل لباس بارداری تابستانی خانگی

شلوارک و تی شرت آزاد، یکی دیگر از انواع لباس بارداری تابستانی در خانه است که روزهای گرم تابستان را برایتان قابل تحمل می نماید. جنس پارچه این شلوارک ها باید بافتی خنک و لطیف داشته باشند و کشسانی نباشند. کمر این شلوارک ها زیر شکم قرار می گیرد و به صورت کشی یا بنددار هستند. برای لذت از خنکای بیشتر، بهتر است سراغ رنگ های روشن بروید و از رنگ های تیره و به خصوص مشکی دوری کنید. یک تی شرت آزاد یا تاپ خنک، می تواند تکمیل نماینده استایل بارداری تابستانی شما در خانه باشد. از دیگر لباس بارداری تابستانی می توان به ترکیب دامن و تاپ اشاره نمود. این استایل برای استفاده در روزهای گرم تابستان به عنوان لباس خانگی، فوق العاده راحت خواهد بود.

یک تونیک خنک و آزاد نیز گزینه مناسبی در بین انواع لباس بارداری تابستانی برای استفاده در خانه است. رنگ های روشن در روزهای گرم تابستان، بهترین انتخاب در میان انواع تونیک هستند و گرما را در خود حبس نمی نمایند.

تی شرت و تاپ مناسب دوران بارداری

به جای آنکه تمام تاپ و تی شرت های دوران پیش از بارداری خود را به زور بپوشید و قسمت روی شکم آن را شل و نابود کنید، چند دست تاپ و تی شرت های آزاد و خنک بخرید و استفاده از لباس های قدیمی را به روزهای پس از زایمان موکول کنید. پیش از خرید به قد این تاپ و تی شرت ها دقت کنید. اگر تمایلی به پوشیدن نیم تنه در خانه ندارید و دوست دارید که تمام شکمتان داخل لباس قرار گیرد، باید قد تاپ و تی شرت منتخب بلند باشد و بالاتنه را به طور کامل پوشش دهد.

لباس بارداری تابستانه شیک و زیبا

بیشتر زنان تصور می نمایند که به دلیل عظیم شدن شکم، در دوران بارداری شیک پوش و جذاب به نظر نمی رسند و دیگر نمی توانند مثل همواره بدرخشند. این استرس در مهمانی های محبت آمیز و مراسم عروسی بیشتر از همواره خودش را نشان می دهد. اما بدون شک این یک تصور کاملا اشتباه است و شما در دوران بارداری نیز می توانید سراغ مزون مخصوص بارداری بروید و چند دست لباس مجلسی برای جشن ها و مهمانی ها انتخاب کنید یا با یک مانتو مجلسی زیبا در قرارهای محبت آمیز ظاهر شوید.

برای آنکه در دوران بارداری نیز همچنان جذاب و زیبا به نظر برسید، چند نکته را باید در انتخاب لباس حاملگی تابستانی و دیگر فصول سال رعایت کنید. اول اینکه لباس آزاد پوشیدن در بارداری به معنی انتخاب لباس معمولی عظیم سایز نیست. بلکه در واقع شما باید به سراغ لباس مخصوص حاملگی بروید که در تمام قسمت ها سایز معمول خود را حفظ نموده و تنها در قسمت شکم، فضای بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین باید سایز مناسب خودتان را از لباس های آزاد مخصوص بارداری انتخاب کنید. در روزهای سرد زمستانی نیز نباید این نکته را فراموش کنید و از انواع پالتو با پایین تنه آزاد بهره ببرید و قسمت بالاتنه باید مطابق با سایزبندی مناسب شما باشد.

در انتخاب رنگ جسارت داشته باشید و برای روزهای تابستان، خوش رنگ ترین لباس ها را از تناژ روشن انتخاب کنید. برای لباس مجلسی می توانید سراغ رنگ های خنثی بروید و از لباس های مزون، پیراهنی بلند و شیک انتخاب کنید. لباس مجلسی بارداری باید در قسمت بالاتنه و بازوها، جلوه بیشتری داشته باشد و استفاده از پارچه های توری با کیفیت و لطیف، برای این قسمت نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت. دامن لباس هم با یک برش مناسب، می تواند قوس شکم را به زیبایی نشان دهد.

مدل لباس بارداری تابستانی حریر

مدل لباس بارداری تابستانی حریر یکی از انتخاب های فوق العاده برای استفاده در مجالس و همچنین استفاده در آتلیه برای ثبت عکس دوران شیرین بارداری است. حریر خنکای خوبی دارد و ظاهری فوق العاده شیک برای مادر خلق می نماید. با پوشیدن لباس حریر در آتلیه، مثل یک فرشته در عکس به نظر خواهید رسید و رنگ های روشن جلوه بیشتری خواهند داشت. ترکیب این لباس با اکسسوری های جذاب مو و چند شاخه گل به پیشنهاد عکاس، یک قاب تماشایی از شما خواهد ساخت. پیشنهاد می کنیم، سراغ لباس حریر با دنباله بلند بروید تا سوژه های جذاب تری در ذهن عکاس ایجاد گردد.

لباس بارداری تابستانی جدید

هنر خیاطی امروزه خلاقانه تر شده است و این خلاقیت در انواع لباس بارداری تابستانی نیز مشهود است. در میان انواع لباس بارداری تابستانی جدید می توانید رنگ های و طرح های متنوع و شیکی را انتخاب کنید و تنها به فکر یک پوشش ساده برای راحتی در بارداری نباشید. تنوع طرح، رنگ و جنس پارچه و خلاقیت به روز خیاط ها سبب شده است تا انواع لباس حاملگی تابستانی از نوع راحتی تا مجلسی در مزون ها و فروشگاه های اینترنتی پیدا گردد. بنابراین با خیال راحت این دوران را سپری کنید و نگران کمبود لباس مناسب و شیک در فروشگاه ها نباشید. انواع لباس حاملگی تابستانی جدید در سایزهای مختلف دوخته می گردد و انتخابی خوش رنگ و جذاب برای دوران بارداری گره خورده با روزهای گرم تابستان است.

در آخر

دوران بارداری از شیرین ترین روزهای یک زن است و باید به خاطره ای خوش تبدیل گردد. اهمیت به زیبایی و شیک پوش به نظر رسیدن، از دغدغه های بیشتر زنان در این ایام است و می تواند تأثیر به سزایی در اعتمادبه نفس و در نتیجه بارداری سالم داشته باشد. پس در کنار توجه به سلامتی جسمانی خود و جنین، از راحتی و زیبایی استایل بارداری خود به خصوص در روزهای طاقت فرسای تابستان غافل نشوید. برای آشنایی با دیگر نکات استایل بارداری، با مجله خبرنگاران همراه باشید.

منابع: whowhatwear , whattoexpect

منبع: دیجی استایل
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1941

به "همه چیز درباره انتخاب لباس بارداری تابستانی که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره انتخاب لباس بارداری تابستانی که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید