طراحی گرافیکی و چاپ

ابوریحان بیرونی چشم جهان اسلام را به ناشناخته های شرقی گشود

به گزارش خبرنگاران حسن بلخاری در نشست آنلاین روز عظیمداشت ابوریحان بیرونی (13 شهریور) که عصر چهارشنبه برگزار گشت، با تشریح جایگاه علمی این دانشمند اسلامی، گفت: رویکرد مسلمین در آشنایی با اندیشه های یونانی، سریانی و ایرانی امری ناگزیر بود که بخشی از آن...

25 مهر 1399

ابوسعید سجزی؛ عاِلم علم هندسه و الهام بخش ابوریحان بیرونی

احمد بن محمد بن عبدالجلیل، معروف به ابوسعید سجزی، ریاضیدان و ستاره شناس مشهور قرن چهارم هجری قمری است.

27 شهریور 1399

دوشنبه های نقد کتاب می گردد

خبرنگاران: مجموعه نشست های دوشنبه های نقد که هر هفته در حوزه هنری برگزار می گردد، در قالب اثری مستقل توسط انتشارات سوره مهر به چاپ خواهد رسید.

28 خرداد 1399

سنگ نگاره باستانی که تاریخ هنر را به چالش کشید

باستان شناسانی که در اندونزی مشغول کاوش بودند، دو سنگ نگاره گاومیش و اجرام آسمانی 20 هزار ساله کشف کردند که در نوع خود نخستین مورد اکتشاف در خارج از اروپا محسوب می شوند.

27 اردیبهشت 1399

طالبان: مراکزی برای مبارزه با کرونا ایجاد کردیم

سخنگوی طالبان اعلام نمود که برای جلوگیری از شیوع کرونا در مناطق تحت حاکمیت این گروه، مرکز مبارزه با این بیماری ایجاد نموده است.

25 اردیبهشت 1399

دوچرخه ویژه نوروز منتشر شد؛ هم رکاب شماییم

ما دوچرخه ای ها، دوری را دوست نداریم. دوست نداریم از شما دور بیفتیم؛ به خصوص در این روزها که کرونا حالمان را گرفته و خانه نشینمان نموده و چاره ای جز صبر و مراقبت از خودمان نداریم، بیش تر از همواره به دل گرمی، احساس آرامش و حتی سرگرمی احتیاج داریم.

18 اردیبهشت 1399

شهر الغیل به کنترل ارتش یمن درآمد

ارتش یمن (نیرو های صنعاء) پیروز شد در ادامه نبرد در استان شمالی الجوف در مرز با عربستان سعودی، یک شهر دیگر این استان را پس از هم پیمانی با قبایل مهم، از اشغال نیرو های متجاوز آزاد کند، اما درگیری های شدید همچنان ادامه دارد.

29 فروردین 1399

قرن 21 قرن علوم شناختی است، مردم از طریق علوم شناختی واکنش های پیش بینی پذیر دارند

عضو کمیته علمی کنفرانس علوم شناختی و رسانه گفت: زمانی جنگ ها جنگ نظامی بود و زمانی جنگ اقتصادی بیشتر مورد توجه قرار گرفت، اما امروز دوران جنگ شناختی(روانشناختی) شروع شده است و در آینده نیز بسیاری از مناسبات را تعیین خواهد کرد.

23 بهمن 1398

فراخوان شرکت در اولین یلدای گردشگری منتشر شد

فراخوان شناسایی کسب وکارهای نوآور در حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان اولین یلدای گردشگری منتشر شد.

22 دی 1398

کوچکترین چاپگر رنگی پرتابل دنیا ساخته شد

یک استارتاپ با نام عجیب The God Things به معنی چیزهای خدا پیروز به ساخت کوچکترین چاپگر رنگی قابل حمل دنیا شده است که می تواند روی هر سطحی عملیات چاپ را انجام دهد.

8 دی 1398